Wartościowe strony w Internecie

Strona zawiera linki partnerskie (szczegóły).

Strona Jesteś Boska wskazuje na wysoką wartość kobiet jako żon, mam i królowych ogniska domowego, jak również daje wsparcie i porady odnośnie tych sfer kobiecego życia tym z nas, które nie miały szczęścia być nauczone przez starsze kobiety w swojej rodzinie budowania dobrego małżeństwa, bycia dobrą mamą i zajmowania się domem.

Poniżej przedstawiam Wam listę stron, które wspierały mnie i nadal wspierają w byciu dobrą kobietą, czuciu się wartościową, dbając o moją rodzinę i dom, i w praktycznym prowadzeniu domu.

Każda z nich może Cię wesprzeć, ale żadnej z nich nie łykaj z stu procentach. Filtruj wszystko przez swoje wartości, doświadczenie i wiedzę. Ale jest spora szansa, że wśród treści zamieszczonych na tych stronach znajdziesz perełki i skarby.

Strony w języku polskim

Kornelia Orwat – blog mamy, która dla trójki swoich dzieci wybrała edukację domową

Dziennik Pokładowy Wojciecha Cejrowskiego – to jest człowiek, który zepsuł mi przyjemność czytania książek, bo… chyba nikt nie pisze tak bosko jak on; a Dziennik to jego anegdoty z bieżących wydarzeń, czyli mądra rozrywka, kupa śmiechu… A jednocześnie ten człowiek żyje wieloma świetnymi wartościami. Wierzy w Boga i siłę rodziny, w wolność i odpowiedzialność.

Prosty Blog – blog Anny Mularczyk-Meyer, autorki książek Minimalizm po polsku i Minimalizm do zaawansowanych; pokazuje, że prościej na ogół znaczy lepiej, a przyjęcie prostego stylu życia może ująć nam stresu, wydatków i innych niedogodności

Słowianka w Wielkim Mieście (wcześniej Anka Słowianka) – Anna Wrzesińska tłumaczy wiedzę dawnych Słowian, a także tworzy własne teksty, a większość z nich mówi o sile rodziny, o budowaniu zdrowych relacji (jak), o roli kobiety i mężczyzny, o relacjach w rodzinie, o kobiecości, kobiecych brzuchach i długich spódnicach.

Metamorphosis, Słowianka na Podlasiu budzi się – Małgorzata Daniło-Gorlewicz przekazuje m.in. zapomnianą wiedzę o kobiecości, męskości i relacjach.

Langusta na Palmie – czy trzeba przedstawiać? Ksiądz, który ciekawie i we współczesnej, atrakcyjnej formie mówi o Bogu i życiu.

Strony anglojęzyczne

The Transformed Wife – sama siebie określa kobietą Tytusa 2, czyli starszą kobietą, której Paweł w 2. rozdziale Listu do Tytusa poleca uczenie młodszych kobiet, czym jest bycie kobietą-chrześcijanką (a czym ono jest – pisałam w pierwszym tekście na tej stronie); zachęca kobiety do pozostania w domu, zajmowania się rodziną i domem i przekonuje, że się da, i przekonuje, dlaczego tak bardzo warto; zachęcam też do czytania komentarzy

error: Content is protected !!