pośiel lniana i dlaczego warto w niej spać, len - właściwości materiału - blog pani domu

7 powodów dlaczego warto spać 🛌 w lnianej pościeli

Strona zawiera linki partnerskie (szczegóły).

Len jest naturalnym materiałem chętnie używanym od tysięcy i wciąż jednym z najbardziej… luksusowych. Pościel lniana w domu to wybór otulenia się bardzo zdrowym materiałem na jedną trzecią doby każdego dnia. To bardzo dobry wybór!

Jeśli i Tobie do tej pory kojarzył się z nijak wyglądającymi spodniami na lato, dowiedz się, dlaczego osoby świadome właściwości lnu wybierają właśnie ten materiał na ubrania i materiały do domu, mimo jego nieraz wysokiej ceny.

Pościel lniana – właściwości

Naturalny materiał na pewno oddziałuje na nasze ciała lepiej niż tkaniny z plastiku, czyli z… ropy naftowej. Ale dlaczego o lnianej pościeli mówi się, że jest najlepsza dla naszego zdrowia i zdrowego snu?

1 | Len pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała

Połączenie dwóch mocnych cech lnu: przewodzenia ciepła i przepuszczalności powietrza, powoduje, że lniana pościel reguluje temperaturę. Pozwala ogrzać nam się w zimie, zatrzymując ciepło oraz poczuć komfortowo rześko w lecie, utrzymując przyjemny chłód w upalne dni.

2 | W lnianej pościeli jest sucho

Po pierwsze, len oddycha, więc nie powoduje zatrzymywania wilgoci, skądkolwiek by ona nie pochodziła ani też nie powoduje nadmiernego pocenia (w przeciwieństwie do sztucznych materiałów).

Po drugie, nawet jeśli się spocisz, len odprowadza wilgoć od ciała – wchłania ją i umożliwia jej odparowanie. Przy tym sam materiał pozostaje suchy w dotyku (aż do momentu, gdy wchłonie tyle wody, ile odpowiada około 20% wagi materiału).

3 | Len jest przyjazny dla skóry: antystatyczny i czysty

Możesz być pewna, że piorąc czy zakładając lniane poszewki nie zostaniesz kopnięta prądem, co zdarza się przy obracaniu tak dużymi płachtami materiału z poliestrem czy akrylem.

Twoje włosy nie będą się elektryzować, a skóra nie zacznie przyciągać kurzu.

Sam lniany materiał też nie przyciąga brudu, kurzu, jest nieprzyjazny dla roztoczy i innych niepożądanych żyjątek, a do tego zachowuje naturalne dla naszej skóry pH.

Po prostu, w lnianej pościeli Twoje ciało może zdrowo odpocząć, skóra nie musi bronić przed niekorzystnymi czynnikami i zjawiskami.

Do tego sama faktura materiału delikatnie masuje.

4 | Len jest odporny na bakterie

Właściwości lnianego materiału i to, jak umożliwia on wentylację powietrza, sprawiają, że nie przyciąga on roztoczy i jest nieprzyjazny dla bakterii.

Len jest anty-alergiczny, polecany dla osób z problemami skórnymi i dzieci.

Osoby z alergiami, które zastosowały w swoim domu len (pościel, ręczniki, ściereczki kuchenne) zauważają poprawę swojej kondycji.

5 | Pościel lniana jest bardzo trwała

Lniana tkanina jest mniej więcej dwa razy trwalsza niż bawełna i może przetrwać dekady w bardzo dobrym stanie.

Jeśli nasza bawełniana pościel sypie się po ośmiu latach, lniana byłaby w świetnej kondycji przez… 16 lat?

Len to inwestycja.

6 | Pościel lniana: im starsza, tym lepsza?

Tak, len to inwestycja. Materiał, którego miękkość, połysk, dobry wygląd wzrastają wraz z każdym praniem.

7 | Używanie lnianych materiałów jest przyjazne środowisku

Len jest biodegradowalny, odnawialny, nie wymaga sztucznego nawadniania, a inne części rośliny też są zużywane np. z nasion lnu wyciskany jest olej.

Sprawdź sama z mężem i korzystaj z majestatycznego komfortu, spokoju ducha, ciesz się doskonałym snem, lepszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Wasze dzieci też 🙂

A skoro bliska jest Ci natura i prawdziwe zdrowie, na pewno spodoba Ci się ta Paczka ebooków i ekursów, uczących, jak używać ziół i olejków eterycznych dla zdrowia rodziny, czystości domu i urody jego królowej.

7 powodów dlaczego warto spać w lnianej pościeli - blog o prowadzeniu domu
error: Content is protected !!