Idealny sylwester z małymi dziećmi - przyjemny także dla rodziców - blog mamy i pani domu Jesteś Boska

Idealny sylwester z małymi dziećmi, którym kobieta się delektuje 🥳 a nie tylko go obsługuje

Strona zawiera linki partnerskie (szczegóły).

Spędzasz w tym roku sylwester z dziećmi w domu i zastanawiasz się, czy w ogóle da się tak zorganizować ten dzień, żebyś i Ty miała z niego mnóstwo przyjemności i nie opadła z sił, poirytowana, bo wszystko Ty przygotowywałaś, a teraz wszystko podajesz? Dobrze trafiłaś, dasz radę i poświętujesz, czytaj dalej 🙂

Ten tekst to przepis na domowego sylwestra z dziećmi, sylwestra prostego, w którym chodzi nam o relacje, a nie dekoracje. Więcej rodziny (a czas na nią może dać Ci np. minimalizm), mniej cudów z Pinteresta.

To przepis na sylwestra spokojnego, bez szalonych potraw, za to bardzo przyjemnego i bezstresowego dla rodziców.

Jest to scenariusz sprawdzony przez naszą rodzinę rok temu z naszymi Chłopakami, wówczas w wieku 4 i 2 lat.

Prosty sylwester z dziećmi – przygotowania

Zapisując się na Listy do Boskiej 💌, dostaniesz link do planu takiego sylwestra do druku.

Dzień wcześniej

Kup składniki do obiadokolacji i przekąski.

Pamiętaj, że celem przygotowywanego wieczoru jest Twój relaks.

Więc wybierz proste menu.

Niech nikt nie będzie głodny, ale też niech nikt nie utknie w kuchni na pół dnia (chyba że to jest Twoja pasja i relaks).

Przykładowe, a dokładniej nasze zeszłoroczne bardzo proste menu:

  • spaghetti
  • paluszki
  • orzeszki
  • małe wafelki
  • czipsy – 1 paczka
  • ciasto, które dobrze jest pokroić na malutkie kawałki do buzi na raz (dzieci, kruszenie, odkurzanie – znasz to)
  • pomarańcze
  • banany.
  • Do picia: kawa, herbata, cola, alkohol, szampan, a dla dzieci kupiliśmy soczki (rzadko je dostają).

Robiąc zakupy dzień lub więcej przed sylwestrem, ominiesz tłumy, które są w sklepach tego dnia, związany z nimi chaos, bałagan i kolejki, które niepotrzebnie ograniczyłyby Twoje zasoby: wewnętrznego dobrego samopoczucia, spokoju i czasu.

Jeśli szukasz prostych (i zdrowych) przepisów na przekąski, sałatki, obiady i dania na specjalne dni, setki podpowiedzi znajdziesz w tej Paczce Wiedzy: Planowanie Zdrowych Posiłków. W sprzedaży tylko do Sylwestra!

Kup balony.

Wykorzystałam to, że balony dają efekt nowej zabawki, a jednocześnie są tanie i nie są kolejnymi prezentami czy po prostu przedmiotami, które zostają na długo – których zakup warto byłoby przemyśleć… Po Mikołajkach i Bożym Narodzeniu, Sylwester na pewno nie jest dobrym czasem na nowe rzeczy dla dzieci!

Zamiast balonów możesz zaplanować dzieciom inną prostą atrakcję, w zależności od tego, co Ty i Twoje skarby preferujecie.

W sylwestra

Sprzątnij mieszkanie.

Tak z wierzchu!!!

Z wierzchu! Odnieś rzeczy na ich miejsce, niech nic nie kuje Cię po oczach, nie rozprasza. Ale góra niewłożonych do szafy ciuchów w zamkniętej garderobie naprawdę nikomu nie zaszkodzi!

Chcesz być wypoczęta na wieczór i aż do nocy.

Od 15-16.00: Przygotuj część obiadokolacji, która może być zrobiona wcześniej.

Na przykład sos do spaghetti.

Ubierz się i zrób na bóstwo.

W takim zakresie, w jakim Ty masz ochotę to robić i siebie widzieć, i się czuć.

Niech Mąż nadmucha balony. Potomstwo na dwadzieścia minut wchodzi w ustawienie dzieci masz z głowy (JUPI!).

Włącz sobie przyjemną i energetyczną muzykę. Ja wybieram coś w stylu fiesta latina, positive energetic music (w sensie playlista składająca się w połowie z Justina T.), ścieżka dźwiękowa z Dirty Dancing 2 lub spokojniesza – z A Walk To Remember.

Opcjonalnie: Dla podwyższenia wibracji i nastrojów odbierz maila, że zarobiłaś fajne $. Jeśli od rana jesteś wyluzowana i delikatne sobie po kobiecemu czarujesz i robisz przyjemnostki, to może się zdarzyć.

Sylwester z dziećmi – czas, start!

Zaczynamy relakso-zabawę!

O 18 zjedzcie.

O 19 wypuść męża z dziećmi na dwór. Na godzinę. Zrób Swoje (domknięcie jakiejś pracy, maseczka, plany na Nowy Rok, patrzenie się przez okno balkonowe z lampką wina czy co chcesz w tej chwili), potem postaw na stole przekąski, pokrój pomarańcze tak, by nie zaszkodziły nawet Królowi Dławienia Się Mandarynkami.

Po powrocie Twojego stada, od razu umyj i zapiżamuj dzieci.

Wypij kawę o takiej godzinie, żeby zadziałała na Twoje niepójście spać przed północą.

I już robisz to, co z Mężem chcecie najbardziej teraz robić (co możecie przy dzieciach! 😉 ). Muzyka, filmy, tańce, rozmowy, filmy z wesel, kanapa, przekąski, herbata czy alkohol. Rozkoszuj się (na tyle, na ile potrafisz przy dzieciach).

Dzieci niech wypiją soczki, kiedy chcą. U nas była to 20.30.

Biorąc pod uwagę wieczorny spacer, balony i inność tego wieczoru, dzieciaki powinny do 23.00 usnąć. Jest szansa, że fajerwerki ich nie zbudzą. Naprawdę!

Rozkoszujcie się już bez dzieci.

Sprytna podpowiedź: Otwórzcie szampana trochę przed północą, podziękujcie sobie za 2019 i życzcie, życzcie.

Dlaczego przed północą? Bo wtedy na sto procent wypijecie tego szampana i powiecie sobie kilka ważnych słów, natomiast o godzinie zero dzieci mogą się aktywować. A jeśli będą spały jak gdyby nigdy nic, jak u nas rok temu, to pijecie, rozkoszujecie się i podziwiacie fajerwerki dalej.

Rozkoszujecie się świeżością Nowego i sobą…

pamiętając, że od siódmej rano jesteście znów rodzicami, potrzebni jak co dzień, bo mama mleho. Nie zarywajcie nocy więc 🙂

Zapisując się na Listy do Boskiej 💌, dostaniesz link do planu takiego sylwestra do druku.

Udanego wieczoru, jakkolwiek byście go spędzały, Kochane! 🥂

W moim życiu planowanie, organizacja i przebrnięcie przez imprezy, które sama przygotowywałam, nie wydawało mi się wcale lekkim! Jeśli i Ty tak masz, szczerze polecam Paczkę Organizacja i Produktywność, pełną ebooków, ekursów i plannerów, które mogą pomóc Ci stworzyć Twój własny system działania i usprawnienia swoich zwykłych zadań. Lżejsza codzienność i lżejszy sylwester z dziećmi, i inne wyjątkowe dni– da się! Mi szczególnie pomógł kurs Driven Women: Grace Based Productivity for Christians Phylicii Masonheimer, oryginalnie sprzedawany przez autorkę za $120, a w Paczce dostępny wraz z innymi materiałami za $49.97.

Zobacz też:

idealny sylwestre z dziećmi w domu - blog mamy i pani domu
error: Content is protected !!